MX Liigan aikataulut

Julkaistu: 30.07.2014 - 22:17

Pe 1.8 Katsastus klo 18-20

AIKATAULU

Lauantai 2.8

Katsastus/ilmoittautuminen: 6.00-8.00
Kuljettajakokous lähtöpuomeilla: 8.45.

 

9.00 MX65. Startti+harjoitus. 15Min
9.20 MXC/C. Startti+harjoitus. 15Min
9.40 MXC/B ryhmä A Startti+harjoitus+aika-ajo. 10+10min
10.05 MXC/B ryhmä B Startti+harjoitus+aika-ajo. 10+10min
Tauko n.45min
11.15 MX65. Tutustumiskierros
11.25 MX 65. 1. Erä. 10min+2 krs
11.45 MXC/C. Tutustumiskierros
11.55 MXC/C. 1. Erä. 10min+2 krs
12.15 MXC/B. Tutustumiskierros
12.25 MXC/B. B-finaali 1. Erä. 15min+2krs
12.50 MXC/B. Tutustumiskierros
13.00 MXC/B. A-finaali 1. Erä 15min+2krs
Tauko n.30min
13.55 MX65. Tutustumiskierros
14.05 MX 65. 2. Erä. 10min+2 krs
14.25 MXC/C. Tutustumiskierros
14.35 MXC/C. 2. Erä. 10min+2 krs
14.55 MXC/B. Tutustumiskierros
15.05 MXC/B. B-finaali 2. Erä. 15min+2krs
15.30 MXC/B. Tutustumiskierros
15.40 MXC/B. A-finaali 2. Erä 15min+2krs

 

Kilpailu päättyy n. 16.10

Palkintojenjako 16.40 ( erien yhteistuloksen mukaan )

MX 65 1-10

MXC/C 1-10

MXC/B B-finaali. 1-3
MXC/B A-finaali. 1-10

 

Katsastus klo 19.00-21.00

 

AIKATAULU

Sunnuntai 3.8

 

 

Katsastus. 6.00-8.00
Kuljettajakokous lähtöpuomeilla. 8.45

 

9.00 MX C/avoin Startti+harjoitus+aika-ajo. 10+10min
9.25 MX J Startti+harjoitus+aika-ajo. 10+10min
9.50 MX125 Startti+harjoitus+aika-ajo. 10+10min
10.15 MXB Startti+harjoitus+aika-ajo 10+10min

Tauko n. 45Min

11.20 MXC/avoin Tutustumiskierros
11.30 MXC/avoin 1.erä 15min+2 krs
11.55 MXJ Tutustumiskierros
12.05 MXJ. 1 erä. 15min+2krs
12.30 MX125 Tutustumiskierros
12.40 MX125 1 erä. 15min+2 krs
13.05 MXB Tutustumiskierros
13.15 MXB 1 erä. 15min+2 krs

Tauko n. 30Min

14.10 MXC/avoin Tutustumiskierros
14.20 MXC/avoin 2 erä. 15min+2krs
14.45 MXJ Tutustumiskierros
14.55 MXJ 2 erä. 15min+2krs
15.20 MX125 Tutustumiskierros
15.30 MX125 2 erä. 15min+2 krs

15.55 MXB Tutustumiskierros

16.05 MXB 2 erä. 15min+2 krs

  1.  

     

 

Kilpailu päättyy n. 16.20
Palkintojenjako 16.40( erien yhteistuloksen mukaan )

MXC/avoin 1-10

MXJ 1-10
MX125 1-10
MXB 1-10